Ziyaretçi Rehberi

Herbaryuma gelmeden en az 1 hafta önce randevu alınması gerekmektedir.

Randevu alınırken çalışılacak konu da belirtilmelidir. Bu kısıtlı çalışma alanı olan herbaryumumuzda daha rahat araştırma yapabilmeye olanak sağlayacağı gibi araştırmacının da problemsiz bir şekilde çalışma yapmasını sağlar.

Randevu için çalışmak istediğiniz konuyla birlikte ziyaret etmek istediğiniz günü tercihen e-posta ile bildiriniz.

Randevu İçin: 0212 4400000/13577 ya da akaline@istanbul.edu.tr, sirriyuzbasioglu@hotmail.comHerbaryumda Çalışma Kuralları

1-     Herbaryum her türlü bilimsel çalışmaya açıktır. Ancak özellikle bir kamu kurumu olması nedeniyle hesap verilebilir olması ve etik kurallara uygun davranılması gerekmektedir.

2-     Kesin olarak tayini yapılmamış ve henüz üzerinde bilimsel araştırmaların tamamlanmamış olduğu örnekleri açmak ISTE’nin takdirindedir.

3-     Bireysel olmayan ve çok sayıda araştırmacının herbaryumu kullanacağı çalışmalar için karşılıklı bir protokol yapılması gerekmektedir.

4-     Tüm araştırmacıların herbaryuma gelmeden en az 1 hafta önce randevu alması gerekmektedir. Bu kısıtlı çalışma alanı olan herbaryumumuzda daha rahat araştırma yapabilmeye olanak sağlayacağı gibi araştırmacının da problemsiz bir şekilde çalışma yapmasını sağlar.

5-     Örneklerden fotoğraf, lokalite bilgisi gibi verilerin hangisinin alınacağı ISTE’ye bildirmesi ve ne amaçla kullanacaklarsa ISTE’nin katkısının belirtilmesi gerekmektedir.

6-     Herbaryum örneklerinden çizim yapmak için kesinlikle ISTE’den izin alınması gerekmektedir.

7-     Herbaryum çalışanları dışındaki araştırmacıların yaptıracağı çizimlerin çok sayıda ve bir proje kapsamında olması durumunda ISTE ile karşılıklı bir anlaşma yapılması ve ISTE’nin katkısının belirtilmesi gerekmektedir.

8-     Karşılıklı bir anlaşmaya varıldığı takdirde, çizim için bitki ressamı ile araştırmacının birlikte çalışması gerekmektedir.

9-     Herbaryum çalışanlarından kesinlikle uzaktan bilgi istenmemesi gerekmektedir. Bu istekler karşılanmayacaktır.

 ISTE YÖNETİM

Ziyaret saatleri;


Hafta içi 8:30 – 16:30

    .wp-pagenavi{margin-left:auto !important; margin-right:auto; !important}


img.wp-smiley,
img.emoji {
    display: inline !important;
    border: none !important;
    box-shadow: none !important;
    height: 1em !important;
    width: 1em !important;
    margin: 0 .07em !important;
    vertical-align: -0.1em !important;
    background: none !important;
    padding: 0 !important;
}

    .wp-pagenavi{margin-left:auto !important; margin-right:auto; !important}

     .wp-pagenavi
    {
        font-size:12px !important;
    }

.vvqbox { display: block; max-width: 100%; visibility: visible !important; margin: 10px auto; } .vvqbox img { max-width: 100%; height: 100%; } .vvqbox object { max-width: 100%; }